• pl

13 Festiwal „Śląskie Smaki" już niebawem

Jak co roku o tej porze, czeka nas niebawem niezwykłe Wydarzenie Kulinarne – Festiwal „Śląskie Smaki"! Tegoroczna 13 edycja odbędzie się w pięknym Parku Zamkowym w Pszczynie, w dniu 17 czerwca.

Lubisz gotować i rywalizować? Wiadomo, że nie ma lepszej okazji niż Festiwal, by spróbować swoich sił w roli prawdziwego kuchmistrza! W konkursie kulinarnym do walki o złoty, srebrny lub brązowy Durszlak oraz o tytuł Eksperta „Śląskich Smaków" stanąć może każdy: profesjonalny kucharz, uczeń szkoły gastronomicznej i amator gotowania. W tych kategoriach zmierzą się ze sobą miłośnicy tradycyjnej kuchni województwa śląskiego. Łącznie do konkursu mogą stanąć 24 drużyny (po 8 z każdej kategorii). Ekipy amatorów mogą startować w składzie do 4 osób, a ekipy profesjonalistów i szkół gastronomicznych – do 2 osób.

Lubisz dopingować? Wyjątkowym elementem Festiwalu jest emocjonująca Bitwa Smaków, w której udział wezmą: doskonale wszystkim znany Remigiusz Rączka, którego przeciwnikiem w tym roku będzie znakomity kucharz Marek Furczyk – szef kuchni i właściciel w pszczyńskim Punkcie G-astronomicznym. Panowie zmierzą się z tematem odpowiednim dla miejsca Festiwalu, a będzie nim… „DZIK KONTRA JELEŃ". Efekty kulinarnych zmagań kucharzy, będzie mogła zdegustować publiczność zgromadzona w pszczyńskim parku.

Lubisz jeść? Nie zabraknie również regionalnych dań serwowanych przez restauracje Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki". Szlak Kulinarny "Śląskie Smaki" to już znana i rozpoznawalna w Polsce marka. Zdobywca Certyfkatu Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Komisji Europejskiej w konkursie na Najlepsze Turystyczne Destynacje w Europie (EDEN 2015).

Festwal "Śląskie Smaki", odbywając się od 13 lat w różnych miejscach województwa śląskiego, promuje nie tylko kuchnię regionalną i stare dobre tradycje kulinarne, lecz przede wszystkim pokazuje, że
kuchnia regionalna jest zdrowa, może być urozmaicona i smaczna. Promuje gotowanie z produktów nieprzetworzonych, a przez to lepszych dla naszego zdrowia.

Jesteśmy przekonani, że i w tym roku smaków będzie wiele, kusząc wszystkich unoszącym się aromatem - mówi Agnieszka Sikorska ze Śląskiej Organizacji Turystycznej - Każdego, roku drużyny startujące
w konkursie kulinarnym, prześcigają się w pomysłowości na odkrywanie często zapomnianych potraw. Wciąż trwa nabór do konkursu kulinarnego 13. Festiwalu „Śląskie Smaki”. Na zgłoszenia drużyn
konkursowych czekamy do 31 maja 2018 (marta@slaskiesmaki.pl). Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.slaskiesmaki.pl.

W programie imprezy:
13:00 Uroczyste otwarcie Festiwalu
13:00-16:00 Konkurs Kulinarny „Śląskie Smaki"
13:15 Wokaliści studia piosenki „VoicePless”
13:45 „Złota Lira w Pszczynie” – koncert orkiestr dętych
15:30 „Roztańczona Pszczyna” – pokazy taneczne
16:00 „Makula Band” - śpiewający kabaret
17:00 Ogłoszenie wyników konkursu kulinarnego
17:45 Wokaliści Studia Piosenki „VoicePless”
18:15 Bitwa Smaków, czyli dzik kontra jeleń pokaz kulinarny Remigiusza Rączki i Marka Furczyka
19:00 Koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk" im. Stanisława Hadyny
W trakcie imprez:
- stoiska gastronomiczne restauracji Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki,
- liczne konkursy i animacje dla dzieci.

Z pewnością nikt, kto pojawi się w Pszczynie nie będzie zawiedziony. Ani głodny!
Zapraszamy na najsmaczniejszą imprezę w regionie!
Wstęp wolny!

dodane: 2018-06-12 09:22:18

Powrót: