• pl

Aktualności

Styczniowy Jarmark Staroci - pierwszy w 2023r.!

W najbliższą niedzielę, 8 stycznia, na rynku w Pszczynie odbędzie się pierwszy w Nowym Roku Jarmark Staroci, organizowany przez Burmistrza Pszczyny oraz Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.
Organizatorzy wydarzenia zapraszają wystawców, kolekcjonerów i wielbicieli starych przedmiotów na rynek w godzinach 9.00 - 17.00.
Dodatkowe informacje o jarmarku można uzyskać w Biurze Informacji Turystycznej (Rynek 19, tel. 32 212 99 99, e-mail: bit@pszczyna.info.pl).

Serdecznie zapraszamy!

dodane: 2023-01-05 11:21:58

Muzyczny styczniowy weekend

Niezwykle muzycznie zapowiada się najbliższy weekend!

Świąteczne koncerty charytatywne w kościele ewangelickim w Pszczynie:
- 6 stycznia, godz. 16.00 i 18.30 - Brathanki, bilet w cenie 75 zł
Dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek przeznaczony zostanie na Hospicjum św. Ojca Pio działające w Pszczynie.

Koncert charytatywny "Usłysz muzykę dla Kacperka" w Bugsy's Music Restaurant:
- 7 stycznia, godz. 19.00 - wystąpią Roboty na Wysokości i Holly Blue, bilet w cenie 50 zł
Dochód ze sprzedaży biletów, rezerwacji stolików i licytacji odbywających się podczas wydarzenia, przeznaczony zostanie na operację i leczenie Kacperka Chodury, który urodził się z wadą rozwojową słuchu prawego ucha.

Koncert kolędowy w Kościele Wszystkich Świętych w Pszczynie:
- 7 stycznia, godz. 19.00 - Pszczyński Zespół Kameralny Con Fuoco, wstęp wolny

XII Pszczyńskie Kolędowe Spotkania Chóralne w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piasku:
- 8 stycznia, godz. 17.00 - Pszczyński Zespół Kameralny Con Fuoco, Chór Lutnia, Chór Młodzieżowy "Per Spasso", Chór Cantemus, Chór Canto Graziosa, Chór Klema, wstęp wolny
Wydarzenie organizowane jest dla Domu Kulejących Aniołów w Piasku.

Informacje o wydarzeniach znajdują się również na poniższych plakatach oraz na stronie pless.pl.

dodane: 2023-01-04 11:12:35

Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej

Na koniec 2022 roku dzielimy się z Wami doskonałą informacją!
Nasze Biuro Informacji Turystycznej pomyślnie przeszło certyfikację Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Polska Organizacja Turystyczna przyznała naszej placówce certyfikat w kategorii 3 gwiazdek.

Życzymy sobie oraz Wam pomyślności w Nowym Roku!

dodane: 2023-01-04 10:25:33

Godziny otwarcia w okresie świąteczno-noworocznym

W czasie Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy również do odwiedzenia Pokazowej Zagrody Żubrów oraz Skansenu - Zagrody Wsi Pszczyńskiej, które będą otwarte w godzinach:
24 grudnia - od 9.00 do 13.00,
25 grudnia - nieczynne,
26-30 grudnia - od 9.00 do 16.00,
31 grudnia - od 9.00 do 13.00,
1 stycznia - nieczynne.

Muzeum Zamkowe w Pszczynie pozostaje zamknięte do Nowego Roku.

dodane: 2022-12-23 10:21:45

Nowa odsłona strony internetowej Pokazowej Zagrody Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyńskim

W odpowiedzi na wyzwania dzisiejszego świata - mocno bazującego w przestrzeni wirtualnej - powstała nowa strona internetowa Pokazowej Zagrody Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyńskim.
Całkowicie nowa szata graficzna o przejrzystym i intuicyjnym układzie pozwala na proste i szybkie odnalezienie najważniejszych informacji, m.in. o godzinach otwarcia, porach karmienia żubrów czy wskazówki jak dojechać do obiektu. Są też relacje z bieżących wydarzeń, galeria zdjęć, artykuły oraz film „Z tradycji czerpiemy siłę...”.

Strona jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami, posiada przyjazny interfejs z adekwatną czcionką. Na jej czytelność wpływa także możliwość zastosowania wysokiego kontrastu. Tłumaczona jest na język angielski i czeski.
Dzięki nowej technologii powstała także strona responsywna, aby umożliwić przeglądanie informacji na urządzeniach mobilnych, np. ekranie smartfona czy tabletu.

Adres strony pozostał bez zmian: http://zubry.pszczyna.pl/

Stronę zaprojektowano w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Beskidy, Program Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020 „Promowanie atrakcji przyrodniczych poprzez wykorzystanie technologii mobilnych”.  Strategicznym celem projektu było promowanie atrakcji przyrodniczych i popularyzacja zasobów dziedzictwa przyrodniczego terenów przygranicznych oraz zwiększenie odwiedzalności regionu poprzez wykorzystanie miejscowego potencjału przez pryzmat turystyki rowerowej oraz wykorzystanie technologii mobilnych.

Partnerem wiodącym projektu była Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, partnerem Kulturní Centrum Frýdlant nad Ostravicí.

dodane: 2022-12-09 15:23:47

Grudniowy Jarmark Staroci

W najbliższą niedzielę 11 grudnia na rynku w Pszczynie odbędzie się kolejna edycja Jarmarku Staroci, organizowanego przez Burmistrza Pszczyny oraz Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.
Organizatorzy wydarzenia zapraszają wystawców, kolekcjonerów i wielbicieli starych przedmiotów na rynek w godzinach 9.00 - 17.00.
 
Dodatkowe informacje o jarmarku można uzyskać w Biurze Informacji Turystycznej (Rynek 19, tel. 32 212 99 99, e-mail: bit@pszczyna.info.pl).
 
Serdecznie zapraszamy!

 

 

dodane: 2022-12-09 09:22:56

Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna "Tajemnice Pszczyńskiej Puszczy"

Dla wielu mieszkańców Śląska i turystów odwiedzających nasz region, Pszczyna kojarzy się przede wszystkim z zabytkowym założeniem parkowym i jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w kraju - zamkiem książąt pszczyńskich.
Jednak echem po świetności historycznej ziemi pszczyńskiej z połowy XIX i początku XX wieku pozostają niezmiennie lasy. Są one częścią pierwotnej Puszczy Pszczyńskiej, wchodzącej w skład nizinno - wyżynnego kompleksu Puszczy Śląskiej, która obejmowała blisko 400 tys. hektarów.

Ten swoisty, leśny charakter regionu pszczyńskiego wraz z jego najcenniejszym naturalnym skarbem - jakim są żubry, prezentowany jest w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyńskim. Głównym celem zagrody jest hodowla żubrów linii pszczyńskiej oraz ekspozycja gatunków, które można spotkać w Lasach Pszczyńskich.

Zagroda odgrywa również ważną rolę edukacyjną. Istniejąca tutaj od 2017 roku ścieżka przyrodniczo - edukacyjna „Tajemnice Pszczyńskiej Puszczy” została właśnie wzbogacona o kolejne tablice dydaktyczne. Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zakupiono interaktywne tablice zewnętrzne. Portretują one szeroką gamę miejscowych
przedstawicieli świata flory i fauny. Ścieżkę uzupełniono o łamigłówkę, dzięki której poszerzymy swoją wiedzę na temat tropów zwierząt. Dodatkowym aspektem rozszerzenia ścieżki o kolejne przystanki jest możność wykorzystania metody Montessori. Pozwala ona w sposób kompleksowy, zarówno dzieciom, jak i młodzieży, zdobywać wiedzę przyrodniczą, jednocześnie czerpiąc przyjemność z przebywania na świeżym powietrzu w otoczeniu starodrzewia parkowego i zwierząt.

Fot. Michał Makowski

dodane: 2022-12-03 14:27:24

Koncert zespołu Trebunie Tutki „Kolędy i pastorałki”

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Trebunie Tutki, który odbędzie się w ramach tegorocznego Jarmarku Świątecznego!

Kiedy?
18 grudnia 2022r. (niedziela), godzina 19.00

⛪️ Gdzie?
Kościół Ewangelicki znajdujący się na pszczyńskim Rynku

Bilety w cenie 45zł, dostępne są na stronie: https://www.kupbilecik.pl/ lub w naszym Biurze Informacji Turystycznej (Rynek 19, Pszczyna).
Sprzedaż już ruszyła!

Organizator wydarzenia: Fundacja Miraże

O zespole:
TREBUNIE-TUTKI to zespół, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej, m.in. Wystawach Światowych EXPO w Portugalii i Japonii. Jego rozpoznawalny w Europie styl ukształtowały z jednej strony muzyczne tradycje rodzinne (sięgające ponad stu lat!) i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo i awangardowe podejście do swojego dziedzictwa.

dodane: 2022-11-29 15:04:20

Grudniowe Koncerty Świąteczne w Muzeum Zamkowym w Pszczynie

Zgodnie ze wspaniałą tradycją, Muzeum Zamkowe w Pszczynie zaprasza na Koncerty Świąteczne, które odbywają się w okresie poprzedzającym zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
W tym roku Koncerty Świąteczne zostały zaplanowane w dniach: 10, 11, 17, 18 grudnia.

Rezerwacja biletów rozpoczęła się w czwartek 17 listopada. Warto zakupić bilet wcześniej, ponieważ koncerty cieszą się dużą popularnością.

Bilety do nabycia w kasie Muzeum lub online.
Internetowa sprzedaż biletów i więcej szczegółów o poszczególnych koncertach można znaleźć w poniższych linkach:
✅ www.bilety.zamek-pszczyna.pl
✅ https://zamek-pszczyna.pl/koncerty-swiateczne-5/

Serdecznie zapraszamy!

Fot.: Muzeum Zamkowe w Pszczynie

dodane: 2022-11-19 10:06:42

11 listopada

Uprzejmie informujemy, że 11 listopada nasze Biuro Informacji Turystycznej będzie czynne w godzinach 8.30 - 15.30. Serdecznie zapraszamy!
 

Otwarte będą również:

  • Pokazowa Zagroda Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyńskim w godzinach 9.00 - 17.00
  • Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej w godzinach 9.00 - 17.00
     

Z kolei Muzeum Zamkowe w Pszczynie i Stajnie Książęce w Pszczynie będą nieczynne.

dodane: 2022-11-10 15:16:17