• pl

Aktualności

Remont kamienicy

Uprzejmie informujemy, że przez kilka najbliższych tygodni kamienica, w której znajduje się Biuro Informacji Turystycznej będzie przechodziła remont.
Mimo remontu, wejście do Biura Informacji Turystycznej zostało zapewnione i odpowiednio zabezpieczone.

Cały czas jesteśmy otwarci i zapraszamy!

 

 

dodane: 2022-11-10 10:13:30

Listopadowy Jarmark Staroci

W najbliższą niedzielę 13 listopada na rynku w Pszczynie odbędzie się kolejna edycja Jarmarku Staroci, organizowanego przez Burmistrza Pszczyny oraz Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.
Organizatorzy wydarzenia zapraszają wystawców, kolekcjonerów i wielbicieli starych przedmiotów na rynek w godzinach 9.00 - 17.00.

Dodatkowe informacje o jarmarku można uzyskać w Biurze Informacji Turystycznej (Rynek 19, tel. 32 212 99 99, e-mail: bit@pszczyna.info.pl).

Serdecznie zapraszamy!


 

dodane: 2022-11-09 13:11:55

Festiwal Musica da Chiesa

Listopad w Pszczynie będzie rozbrzmiewał muzyką kameralną.
A to za sprawą Festiwalu Muzyki Kameralnej Musica da Chiesa, w ramach którego odbędą się trzy koncerty:

  • 6 listopada o godzinie 18.00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego wystąpi męski zespół wokalny "Calvi Cantores",
  • 13 listopada o godzinie 16.00 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim wystąpią Tomasz Barcik na organach oraz Anna Utmańczyk-Barcik na altówce,
  • 20 listopada o godzinie 16.00 w Kościele Wszystkich Świętych wystąpią Marta Sandurska na harfie oraz Katarzyna Popek na flecie.


Na wszystkie koncerty w ramach festiwalu obowiązuje wstęp wolny.
Festiwal jest doskonałą promocją kameralnej muzyki religijnej. Wydarzenie organizuje Pszczyńskie Towarzystwo Muzyczne "Con Fuoco".
Serdecznie zapraszamy!

dodane: 2022-11-06 11:32:44

1 listopada

Uprzejmie informujemy, że nasze Biuro Informacji Turystycznej 1 listopada będzie nieczynne.

Podobnie wszystkie pozostałe pszczyńskie atrakcje turystyczne t.j.:

  • Muzeum Zamkowe w Pszczynie
  • Stajnie Książęce
  • Muzeum Prasy Śląskiej im. W. Korfantego
  • Muzeum Militarnych Dziejów Śląska
  • Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej
  • Pokazowa Zagroda Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyńskim


Zapraszamy 2 listopada.

dodane: 2022-10-31 16:08:44

Projekt "Beskidy bez barier"

Stowarzyszenie Region Beskidy, z którym współpracuje Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej oraz nasze Biuro, realizuje obecnie projekt "Beskidy bez barier".
 
Jednym z jego celów jest opracowanie zaleceń dostosowania istniejących produktów turystycznych pod kątem obsługi turystów ze szczególnymi potrzebami.

W ramach projektu "Beskidy bez barier" wzięliśmy udział w warsztatach poświęconych zagadnieniom pomocy turystom z niepełnosprawnościami.
Była to doskonała okazja, aby dowiedzieć się m.in., na czym polega interakcja niepełnosprawności z otoczeniem. W czasie warsztatów mogliśmy bliżej przyjrzeć się potrzebom osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Chcemy brać aktywny udział w zmienianiu przestrzeni, tak, by była ona możliwie jak najbardziej dostępna dla wszystkich osób, niezależnie od ich niepełnosprawności. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie tak właśnie się stanie.

dodane: 2022-10-29 13:19:10

Wykład otwarty w Urzędzie Miejskim w Pszczynie

25 października w Sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie odbędzie się wykład pt. "80. rocznica powstania Armii generała W. Andersa i weterani kampanii włoskiej z powiatu pszczyńskiego".
Wykład wygłosi Dr Henryk Szołtysek.

W czasie spotkania zaprezentowana zostanie książka "Po obu stronach frontu. Dziennik śląskiego żołnierza 1943-1947".
Wydawnictwo powstało na podstawie pamiętnika Wiktora Szołtyska, który opisuje swoją ucieczkę z Wehrmachtu i służbę w 3 Dywizji Strzelców Karpackich we Włoszech.

Wykład ma charakter otwarty, wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Zapraszamy.

dodane: 2022-10-24 12:06:56

PSZCZYŃSKI JARMARK ŚWIĄTECZNY 2022

Pszczyński Jarmark Świąteczny 2022

Od 16 do 18 grudnia na rynku po raz kolejny stanie Pszczyński Jarmark Świąteczny. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, które zapewnią świąteczny klimat. Na scenie odbywać się będą koncerty, a dla dzieci przygotowano ciekawe warsztaty oraz karuzelę i szopkę bożonarodzeniową. Odbędzie się również spotkanie przy wigilijnej zupie.

Jarmark usytuowany będzie na rynku, w drewnianych stoiskach handlowych oraz namiotach.

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zaprasza do składania ofert na wynajem drewnianych stoisk handlowych oraz namiotów podczas Pszczyńskiego Jarmarku Świątecznego organizowanego na pszczyńskim rynku od 16 do 18 grudnia 2022 roku. Oferujemy stoiska ogrzewane przeznaczone na sprzedaż rękodzieła i drobiazgów, w tym kioski drewniane i namioty oraz stoiska nieogrzewane przeznaczone na sprzedaż produktów gastronomicznych, w tym kioski drewniane i namioty. Wszystkie stoiska posiadają dostęp do prądu. Nie ma możliwości dogrzewania stoisk we własnym zakresie. Wystawcy w punktach gastronomicznych zobowiązani są do używania opakowań ekologicznych. Zabrania się stosowania naczyń i opakowań plastikowych.
1. Oferty należy składać na formularzu dostępnym w Biurze Informacji Turystycznej w Pszczynie lub w załączniku.
2. Oferty należy przesłać mailem na adres: bit@pszczyna.info.pl z dopiskiem „Pszczyński Jarmark Świąteczny 2022 - wynajem stoiska”.
3. Termin nadsyłania ofert: 10.11.2022r.. Oferty złożone po tym terminie nie będą brane pod uwagę.
4. Wybór oferty: nastąpi w oparciu o kryterium najciekawszego asortymentu, powiązanego ze świętami Bożego Narodzenia, w skład którego wchodzą produkty wyprodukowane w Polsce lub w krajach UE. Ocenie podlegać będzie również pomysł na świąteczną aranżację stoiska. Najwyżej punktowane będą oferty proponujące asortyment rękodzielniczy oraz pochodzący od lokalnych producentów.
5. Sprzedaż alkoholu na stoisku wymaga uzyskania odrębnego zezwolenia. Przed uzyskaniem zezwolenia Najemca winien uzyskać pisemną zgodę organizatora jarmarku, tj. Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej na sprzedaż wyszególnionych alkoholi podczas wydarzenia.
6. Koszt wynajmu stoiska: 450 zł netto - kioski drewniane, 350 zł netto - namioty. Dodatkowo pobierana będzie kaucja zwrotna w wysokości 100 zł.
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odpowiedzi tylko na wybraną ofertę.
8. Zamawiającemu przysługuje prawo zamknięcia niniejszego zapytania bez wybrania którejkolwiek z ofert.
9. Potwierdzenie udziału w jarmarku zostanie przesłane do zakwalifikowanych do 15.11.2022 r.
10. Opłat za wynajem stoiska należy dokonać przelewem na konto: Bank Spółdzielczy Pszczyna: 85 8448 0004 0028 8251 2039 0001 lub w kasie Biura Informacji Turystycznej w Pszczynie przy ul. Rynek 19; do 3 dni od podpisania umowy.
11. Brak wpłaty w podanym terminie będzie równoznaczny z rezygnacją z wystawienia stoiska.
12. Prowadzenie działalności możliwe jest pod warunkiem przestrzegania zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa (Rozporządzenie Rady Ministrów).
13. W sytuacji wprowadzenia przez Radę Ministrów lub władze lokalne aktów prawnych w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, uniemożliwiających zorganizowanie jarmarku, impreza zostanie odwołana, o czym organizator powiadomi na stronie www.pszczyna.info.pl.
14. Wszelkie informacje w siedzibie Biura Informacji Turystycznej; Rynek 19;
43-200 Pszczyna; tel. 32 212 99 99.


Organizatorami Pszczyńskiego Jarmarku Świątecznego są:
Urząd Miejski w Pszczynie, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Pszczyńskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu oraz Miejski Zakład Zieleni.

Załącznik nr 1: Formularz zgłoszeniowy
Załącznik nr 2: Fotografie oferowanego asortymentu - 3 szt.

dodane: 2022-10-17 15:24:47 czytaj więcej

Spotkania z Kulturą Żydowską

Zapraszamy wszystkich pasjonatów historii i nie tylko na pszczyńskie "Spotkania z kulturą żydowską", które odbędą się od 21 do 23 października.

Można będzie m.in. poznać historię żydowskich rodzin mieszkających w Pszczynie, a także dowiedzieć się, co oznaczają tajemnicze symbole na nagrobkach żydowskich.

Na początek "Spotkań z kulturą żydowską" spektakl "Schulz" przygotowany przez Stowarzyszenie  "take tam" im. Artystów Międzywojnia.

dodane: 2022-10-13 15:22:03

Październikowy Jarmark Staroci

W najbliższą niedzielę 9 października na rynku w Pszczynie odbędzie się kolejna edycja Jarmarku Staroci, organizowanego przez Burmistrza Pszczyny oraz Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają wystawców, kolekcjonerów i wielbicieli starych przedmiotów na rynek w godzinach 9.00 - 17.00.

Dodatkowe informacje o jarmarku można uzyskać w Biurze Informacji Turystycznej (Rynek 19, tel. 32 212 99 99, e-mail: bit@pszczyna.info.pl).

Zapraszamy

dodane: 2022-10-05 09:55:01

Europejskie Dni Dziedzictwa w skansenie

Kolejna odsłona Europejskich Dni Dziedzictwa w Pszczynie.
Tym razem zapraszamy do Skansenu - Zagroda Wsi Pszczyńskiej.
17 września będzie można bezpłatnie zwiedzić muzealne kąty, wziąć udział w pogadankach o pszczyńskim stroju czy ginących zawodach oraz poznać muzyczne dziedzictwo ziemi pszczyńskiej.
Na uczestników wydarzenia czekają konkursy z nagrodami oraz kiermasz produktów lokalnych.
Wszystko zgodnie z tematem tegorocznej edycji EDD, to jest: "Połączeni dziedzictwem".

Szczegółowy program dostępny na stronie pszczyńskiego skansenu:
www.skansen.pszczyna.pl/

dodane: 2022-09-15 14:29:46