• pl

Aktualności

Dzień Kobiet w pszczyńskim skansenie

… a Kobiety są z Wenus…

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Wenusjańskim Dniu Kobiet w pszczyńskim skansenie w dniu 08 marca 2020. Organizatorzy zapraszają już od 12.00, ponieważ jak twierdzą, świętować należy od południa, gdy człowiek jest wypoczęty i pełen wigoru.
Zaplanowano odrobinę atrakcji dla ciała, a także coś dla ducha każdej z Pań, Wenusjanek…
…a konkretnie:
 - o 12.00 – „Czy to prawda, że kobiety są z Wenus?” – rozmowa na temat wenusjańskiego pochodzenia kobiet w oparciu o doświadczenia pisarza Johna Graya, autora bardzo ciekawej książki „ Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus”.
- o 12.30 – zajęcia z instruktorem przy dźwiękach muzyki.
- o 13.00 – pod czujnym okiem wykwalifikowanego dietetyka uczestniczki przygotują magiczne napoje mocy…
- o 14.00 - wystartuje Babcina fabryka na zielono i nie tylko… czyli produkcja kosmetyków i wenusjańskich akcesoriów – myjek pod prysznic (nie na szydełku, lecz tym razem na paluszkach…) Wszystko pod bacznym okiem specjalnie wykwalifikowanych Wenusjanek.
- o 15.00 – zielona zupa krem w roli głównej…
- o 15.30 - trening otwartości w życiu prywatnym i zawodowym z profesjonalnym wenusjańskim coachem - trenerem .
- o 17.00 – przy lampce dobrego wina, uczestniczki spotkania wspólnie będą poszukiwać na niebie pełnej blasku Wenus.
Każda z Pań, oprócz wykonanych przez siebie kosmetyków i akcesoriów oraz dawki pozytywnych wrażeń i emocji otrzyma drobny upominek, który zapewne będzie pomocny w codziennym życiu.
Tego dnia w skansenie pojawią się niezwykli goście:
- Dietetyk – Magdalena Sojka,
- Coatch, autorka programu skutecznych metod rozwoju Potrafish – Aleksandra Duda,
- Dziewiarka, autorka programu „Sztrykowanie na ekranie” oraz książki „ Robótki na paluszkach” – Barbara Palewicz – Ryży
oraz
- pełna życia, niezawodna ekipa skansenowa
- i inne ciekawe osoby… tylko z Wenus…
WAŻNE!!!
Zapraszamy do zapisów pod numerami telefonów: 32 210 57 77; 604 508 718. Po zebraniu się grupy zostaną Państwo poinformowani o sposobie dokonania płatności.
Koszt udziału w wenusjańskim dniu wraz ze wszystkimi atrakcjami: 100 zł /os.

Proszę zabrać z domu: dobry humor, luźny strój najlepiej z jakimś zielonym akcentem.
UWAGA, UWAGA:
Niniejsza oferta jest skierowana dla pełnoletnich kobiet oraz partnerów, którzy nie maja pomysłu na wenusjański prezent z okazji tego wyjątkowego święta. Panie będą zachwycone.
Zapraszamy.

dodane: 2020-02-13 15:18:17

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o.
ogłasza przetarg ustny nieograniczony w formie licytacji na prowadzenie mobilnej sprzedaży (rower/riksza) kawy na Starym Mieście i na terenie zabytkowego parku
w Pszczynie


1) Mobilna sprzedaż kawy prowadzona będzie  na Starym Mieście i na terenie zabytkowego parku w Pszczynie. Obszar, po którym może poruszać się pojazd (rower/riksza), jest zaznaczony kolorem czerwonym na mapie stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.
2) Umowa zawarta zostanie na czas od 16 marca 2020 r. do 15 marca 2021 r.
3) Początkowa cena wywoławcza z tytułu prowadzenia mobilnej sprzedaży kawy wynosi 500,00 zł (netto) za jeden miesiąc. Do ustalonej w przetargu opłaty z tytułu prowadzenia mobilnej sprzedaży kawy dolicza się należny podatek VAT wg stawki podstawowej, aktualnie wynoszącej 23%. Opłata z tytułu wylicytowanego prowadzenia mobilnej sprzedaży kawy płatna będzie z góry do 5 dnia każdego miesiąca.
4) Do udziału w przetargu mogą przystąpić uczestnicy, którzy:
a) dokonają zgłoszenia wraz ze zdjęciem pojazdu przeznaczonego do prowadzenia mobilnej sprzedaży kawy na formularzu zgłoszeniowym o określonym wzorze wraz z wymaganymi załącznikami. Każdy składany dokument powinien być podpisany przez osobę uprawnioną i być oryginałem lub kserokopią potwierdzoną za zgodność z oryginałem.
b) wpłacą wadium w wysokości 500 zł do dnia 10 marca 2020 r. gotówką w siedzibie spółki w Pszczynie przy ul. 3 Maja 9 lub przelewem na rachunek Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o., prowadzony przez Bank Spółdzielczy o/Pszczyna nr 85 8448 0004 0028 8251 2039 0001.
5) Dokumenty należy złożyć w zamkniętej kopercie opatrzonej opisem: „Przetarg ustny nieograniczony w formie licytacji na prowadzenie mobilnej sprzedaży (rower/riksza) kawy na Starym Mieście i na terenie zabytkowego parku w Pszczynie” w siedzibie Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o. Pszczyna, ul. 3 maja 9 w terminie do 10 marca 2020 r. do godz. 9.45.
6) Przetarg ustny odbędzie się w dniu 10 marca 2020 r. o godz. 10.00 w siedzibie Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o. Pszczyna, ul. 3 maja 9. Warunkiem dopuszczenia do licytacji jest kompletność dokumentów zgłoszeniowych.
7) Umowę uważa się za zawartą z chwilą otrzymania przez organizatora przetargu umowy podpisanej przez oferenta. W przypadku, gdy osoba, która przetarg wygrała, uchyli się bez usprawiedliwienia od podpisania umowy, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Wadia osób, których oferta nie została wybrana, zostaną zwrócone w terminie 3 dni roboczych po odwołaniu lub zamknięciu przetargu gotówką lub na konto wskazane przez oferenta. Wzór umowy stanowi załącznik nr 2 niniejszego ogłoszenia.
8) Organizator przetargu zastrzega sobie prawo odwołania lub unieważnienia przetargu bez podania przyczyny oraz zamknięcia przetargu bez dokonania wyboru oferty.

Dodatkowych informacji udziela Biuro Informacji Turystycznej, ul. Rynek 19, 43-200 Pszczyna, tel. 32 212 99 99.


Wszystkie załączniki niezbędne do złożenia oferty dostępne są w Biurze Informacji Turystycznej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Pszczynie, w zakładce "Przetargi".


Jacek Patyk
prezes zarządu
Agencji Rozwoju i Promocji
Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o.

ZAŁĄCZNIK NR 1 DO PRZETARGU USTNEGO NIEOGRANICZONEGO W FORMIE LICYTACJI NA PROWADZENIE MOBILNEJ SPRZEDAŻY  (ROWER/RIKSZA) KAWY NA STARYM MIEŚCIE I NA TERENIE ZABYTKOWEGO PARKU W PSZCZYNIE

dodane: 2020-02-13 08:58:04 czytaj więcej

Wiosna z Fryderykiem w Zamku pszczyńskim

Po raz szósty w reprezentacyjnych wnętrzach Sali lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie odbywać się będą koncerty w ramach „Wiosny z Fryderykiem w Zamku pszczyńskim”. Kolejna edycja cyklu programowo nawiązuje do dwóch ważnych wydarzeń w tym roku jakimi niewątpliwie jest XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina oraz 250. rocznica urodzin Ludwiga van Beethovena.

Bilet w cenie 60 zł
Rezerwacja biletów odbędzie się od czwartku 6.02.2020 od godz. 17.00
poprzez system rezerwacji Muzeum Zamkowego w Pszczynie: www.rezerwacja.zamek-pszczyna.pl, tel. 32 210 30 37.

dodane: 2020-02-06 13:19:23

Giełda staroci 9 lutego

W niedzielę (9 lutego 2020r.) zapraszamy na kolejną edycję Jarmarku Staroci, który odbędzie się na pszczyńskim rynku. Jarmark organizowany jest przez Burmistrza Pszczyny oraz Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają wystawców, kolekcjonerów i wielbicieli starych przedmiotów na rynek w godzinach 9.00 - 15.00.

Dodatkowe informacje o jarmarku można uzyskać w Biurze Informacji Turystycznej (Rynek 19, tel. 32 212 99 99, e-mail: bit@pszczyna.info.pl).

Zapraszamy

dodane: 2020-02-04 12:01:42

Studium Muzealne 30.01.2020r.

Już jutro w ramach cyklu „Studium muzealnego” Maciej Kluss, dyrektor Muzeum Zamkowego w Pszczynie opowie o historii i codzienności Muzeum. To wyjątkowa okazja nie tylko do spotkania z osobą zarządzającą jedną z najbardziej
znaczących instytucji kultury w Polsce, ale też do rozmowy na temat działalności Muzeum, jego struktury, planów, sposobów zarządzania elementami dóbr kultury. Zapraszamy.

Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Sala lustrzana
Czwartek, 30.01, g.17.00
Bilet wstępu 1 zł

dodane: 2020-01-29 09:56:51

Kolejna edycja akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.
Inicjatywa „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” organizowana jest przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Rozwoju.
Zgłoszenia można wysyłać za pomocą formularza znajdującego się na stronie www.polskazobaczwiecej.pl. Dołączenie do akcji zajmuje jedynie kilka minut. Partnerzy, którzy wzięli udział w poprzedniej edycji, nie muszą się rejestrować. Wystarczy, że zaktualizują ofertę na swoim koncie. Na stronie znajdują się szczegółowe informacje na temat akcji, regulamin oraz instrukcja zgłaszania ofert.
Partnerem strategicznym akcji są Polskie Linie Lotnicze LOT, a PKS Polonus i PKP Intercity wspierają inicjatywę jako partnerzy promocyjni.

dodane: 2020-01-17 12:16:21

Koncert Kaludi Kaludova i Uczestników Kursu Mistrzowskiego

Światowej klasy bułgarski tenor Kaludi Kaludov ponownie wystąpi w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Artysta z powodzeniem wykonuje partie w operach takich kompozytorów jak Bizet, Gounod, Leoncavallo, Mascagni, Ponchielli, Puccini i Verdi. Występował w wiedeńskiej Staatsoper i mediolańskiej La Scali, a także na scenach teatrów operowych Francji, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Rosji, Szwajcarii oraz Kanady i USA.
Kaludi Kaludov od lat współpracuje z Muzeum m.in. przy projekcie "Kursy Mistrzowskie", w trakcie których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi adeptami śpiewu.  Warto wspomnieć, że z okazji 70-lecia Muzeum Zamkowego w Pszczynie artysta został uhonorowany statuetką Róży Daisy – jako wieloletni przyjaciel tej instytucji.
W programie tegorocznego koncertu znajdą się operowe i operetkowe arie i duety zarówno w wykonaniu Kałudowa jak i uczestników kursu. Artystom przy fortepianie akompaniować będzie Roman Marchenko.

Bilety na koncert, który odbędzie się 25 stycznia 2020 o godz. 18.00 w Sali Lustrzanej, można rezerwować poprzez system rezerwacji: www.rezerwacja.zamek-pszczyna.pl, tel. 32 210 30 37.

Bilety w cenie 50 zł.

Zapraszamy
 

dodane: 2020-01-16 13:54:54

Finał WOŚP w Pszczynie 12 stycznia

dodane: 2020-01-10 10:00:07

Ostatnie egzemplarze kwartalnika "Strony Ziemi Pszczyńskiej"

W Biurze Informacji Turystycznej oraz w pszczyńskim skansenie można jeszcze nabyć pierwszy numer kwartalnika "Strony Ziemi Pszczyńskiej". Nowe czasopismo cieszy się dużym zainteresowaniem. W sprzedaży są ostatnie egzemplarze.
Zapraszamy

dodane: 2020-01-10 09:28:17

Pierwsza w tym roku Giełda Staroci 12 stycznia

W najbliższą niedzielę 12 stycznia 2020r. na rynku w Pszczynie odbędzie się pierwsza w tym roku edycja Jarmarku Staroci, organizowanego przez Burmistrza Pszczyny oraz Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają wystawców, kolekcjonerów i wielbicieli starych przedmiotów na rynek w godzinach 9.00 - 15.00.

Dodatkowe informacje o jarmarku można uzyskać w Biurze Informacji Turystycznej (Rynek 19, tel. 32 212 99 99, e-mail: bit@pszczyna.info.pl).

Zapraszamy

dodane: 2020-01-08 10:48:49