• pl

Aktualności

"Marzannę utopimy, lecz wcześniej w skansenie ją zrobimy"

Serdecznie zapraszamy Przedszkola i klasy 1-3 Szkół Podstawowych do udziału w Konkursie na Ekomarzannę organizowanym w pszczyńskim skansenie dnia 21 marca 2019 o godz. 10:00.

Szczegóły na: www.skansen.pszczyna.pl oraz po nr. tel. 32 210 57 77, 604 508 718.

dodane: 2019-03-06 14:50:07

Wiosenna edycja akcji "POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ. WEEKEND ZA PÓŁ CENY"

Zapraszamy do udziału w akcji "Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny" organizowanej przez  Polską Organizację Turystyczną oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Tegoroczna wiosenna  edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach 15-17 marca. W ramach akcji można skorzystać z atrakcyjnych ofert promocyjnych przygotowanych przez różne obiekty związane z turystyką. Szczegóły dotyczące akcji oraz lista wszystkich partnerów biorących udział w tym wydarzeniu na stronie: polskazobaczwiecej.pl/

dodane: 2019-03-01 15:48:36

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o.
ogłasza przetarg ustny nieograniczony w formie licytacji na prowadzenie mobilnej sprzedaży (rower/riksza) kawy na Starym Mieście i na terenie zabytkowego parku w Pszczynie

1) Mobilna sprzedaż kawy prowadzona będzie  na Starym Mieście i na terenie zabytkowego parku w Pszczynie. Obszar, po którym może poruszać się pojazd (rower/riksza), jest zaznaczony kolorem czerwonym na mapie stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.
2) Umowa zawarta zostanie na czas od 16 marca 2019 r. do 15 marca 2020 r.
3) Początkowa cena wywoławcza z tytułu prowadzenia mobilnej sprzedaży kawy wynosi 250,00 zł (netto) za jeden miesiąc. Do ustalonej w przetargu opłaty z tytułu prowadzenia mobilnej sprzedaży kawy dolicza się należny podatek VAT wg stawki podstawowej, aktualnie wynoszącej 23%. Opłata z tytułu wylicytowanego prowadzenia mobilnej sprzedaży kawy płatna będzie z góry do 5 dnia każdego miesiąca.
4) Do udziału w przetargu mogą przystąpić uczestnicy, którzy:
a) dokonają zgłoszenia wraz ze zdjęciem pojazdu przeznaczonego do prowadzenia mobilnej sprzedaży kawy na formularzu zgłoszeniowym o określonym wzorze wraz z wymaganymi załącznikami. Każdy składany dokument powinien być podpisany przez osobę uprawnioną i być oryginałem lub kserokopią potwierdzoną za zgodność z oryginałem.
b) wpłacą wadium w wysokości 300 zł do dnia 11 marca 2019 r. gotówką w siedzibie spółki w Pszczynie przy ul. 3 Maja 9 lub przelewem na rachunek Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o., prowadzony przez Bank Spółdzielczy o/Pszczyna nr 85 8448 0004 0028 8251 2039 0001.
5) Dokumenty należy złożyć w zamkniętej kopercie opatrzonej opisem: „Przetarg ustny nieograniczony w formie licytacji na prowadzenie mobilnej sprzedaży (rower/riksza) kawy na Starym Mieście i na terenie zabytkowego parku w Pszczynie” w siedzibie Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o. Pszczyna, ul. 3 maja 9 w terminie do 11 marca 2019 r. do godz. 10.00.
6) Przetarg ustny odbędzie się w dniu 11 marca 2019 r. o godz. 10.30 w siedzibie Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o. Pszczyna, ul. 3 maja 9. Warunkiem dopuszczenia do licytacji jest kompletność dokumentów zgłoszeniowych.
7) Umowę uważa się za zawartą z chwilą otrzymania przez organizatora przetargu umowy podpisanej przez oferenta. W przypadku, gdy osoba, która przetarg wygrała, uchyli się bez usprawiedliwienia od podpisania umowy, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Wadia osób, których oferta nie została wybrana, zostaną zwrócone w terminie 3 dni roboczych po odwołaniu lub zamknięciu przetargu gotówką lub na konto wskazane przez oferenta. Wzór umowy stanowi załącznik
nr 2 niniejszego ogłoszenia.
8) Organizator przetargu zastrzega sobie prawo odwołania lub unieważnienia przetargu bez podania przyczyny oraz zamknięcia przetargu bez dokonania wyboru oferty.

Dodatkowych informacji udziela Biuro Informacji Turystycznej, ul. Brama Wybrańców 1, 43-200 Pszczyna, tel. 32 212 99 99.

Jacek Patyk
prezes zarządu
Agencji Rozwoju i Promocji
Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o.


ZAŁĄCZNIK NR 1 DO PRZETARGU USTNEGO NIEOGRANICZONEGO W FORMIE LICYTACJI NA PROWADZENIE MOBILNEJ SPRZEDAŻY  (ROWER/RIKSZA) KAWY NA STARYM MIEŚCIE I NA TERENIE ZABYTKOWEGO PARKU W PSZCZYNIE

dodane: 2019-02-25 15:34:16 czytaj więcej

Koncert Grzegorza Płonki

2 marca 2019r. w Muzeum Zamkowym odbędzie się koncert promujący płytę Grzegorza Płonki "Vox ex Silesia". Artyście towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy Altra Volta oraz Tomasz Drozdek.

Bilety w cenie 25 zł rezerwować można na stronie: www.rezerwacja.zamek-pszczyna.pl/ lub pod numerem telefonu: 32 210 30 37. Bilety nabyć można również w Muzeum Zamkowym.

dodane: 2019-02-16 12:53:03

Babskie smarowidła i relaksacja na Dzień Kobiet w skansenie

Zapraszamy Panie na niezapomniany wieczór do skansenu, podczas którego pod okiem Prowadzącej wykonamy babskie smarowidła: peeling i masło do ciała zgodnie z recepturą naszych babć. Oprócz uczty dla ciała przewidujemy także coś dla ducha, czyli ćwiczenia relaksacyjno-oddechowe z Instruktorem.

Szczegóły na poniższym plakacie.

Koszt: 60 zł/os.

Liczba miejsc ograniczona!

dodane: 2019-02-13 11:09:53

Warsztaty dla grup szkolnych i przedszkolnych z okazji Dnia Kobiet

Serdecznie zapraszamy grupy szkolne i przedszkolne do udziału w warsztatach w Skansenie z okazji Dnia Kobiet. Szczegóły na poniższym plakacie.
Zapraszamy do kontaktu ze Skansenem - Zagroda Wsi Pszczyńskiej.

dodane: 2019-02-13 11:07:16

Kolejny Jarmark Staroci

W najbliższą niedzielę 10 lutego 2019r. na rynku w Pszczynie odbędzie się kolejna edycja Jarmarku Staroci, organizowanego przez Burmistrza Pszczyny oraz Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają wystawców, kolekcjonerów i wielbicieli starych przedmiotów na rynek w godzinach 9.00 - 15.00.

Dodatkowe informacje o jarmarku można uzyskać w Biurze Informacji Turystycznej (Brama Wybrańców, tel. 32 212 99 99, e-mail: bit@pszczyna.info.pl).

Zapraszamy

dodane: 2019-02-05 12:43:18

Ferie szyte na miarę...

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zaprasza dzieci powyżej 10 roku życia i osoby dorosłe do udziału w trzydniowych warsztatach „SZYJEMY.PL” organizowanych w czasie ferii zimowych.
Zajęcia odbędą się w dniach: 18.02, 20.02 oraz 22.02 w godzinach od 10:00 do 14:00
w Skansenie –  Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej.
Zajęcia poprowadzi Pani Ewelina Odrobińska.
Koszt zajęć od osoby wynosi 160 zł, w cenę wliczone są ciepłe posiłki.
Organizatorzy zapewniają materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć.
Podczas zajęć uczestnicy poznają tajniki krawiectwa. Pamiętajmy, że zajęcia manualne znacznie wpływają na rozwój wyobraźni oraz kreatywności u dzieci, co jest niezwykle istotne. Podczas trzydniowych warsztatów uczestnicy uszyją własnoręcznie komplety: czapkę i komin. Zanim jednak do tego dojdzie muszą przekonać się, że szycie ubrań do bardzo ciężka, aczkolwiek satysfakcjonująca praca. Uczestnicy zapoznają się z zasadą działania maszyny do szycia, nauczą się zdejmować miary, przygotują odpowiednie szablony, wybiorą materiały, poznają zasady wykonywania wykrojów oraz podstawowe ściegi ręczne, uszyją komplety, wykończą, a następnie je ozdobią.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Więcej informacji pod numerem telefonu: 32 210 57 77 lub 604 508 718.
Serdecznie zapraszamy!

dodane: 2019-01-30 09:19:24

Targi zdrowia w Berlinie - International Green Week

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej wraz ze Starostwem Powiatowym w Pszczynie oraz Powiatem Partnerskim po stronie niemieckiej Anhalt - Bitterfeld miała okazję uczestniczyć w Międzynarodowym Zielonym Tygodniu - International Green Week – Targach zdrowia – organizowanych w Berlinie w dniach 18-27 stycznia 2019 roku.

„Zielony tydzień” to wydarzenie organizowane w Berlinie od 1926 roku. Początkowo było to tylko kilka stoisk ze zdrową żywnością, lecz w miarę upływu czasu i wzrostu zainteresowania wydarzeniem asortyment podczas targów i liczba wystawców stawały się coraz bardziej liczne. Na dzień dzisiejszy na targi przybywają dziesiątki, a nawet setki tysięcy osób z całego świata. W tegorocznym wydarzeniu udział wzięło 1700 wystawców z 65 krajów.

Podczas targów dzieliliśmy się z uczestnikami informacjami na temat walorów turystycznych Ziemi Pszczyńskiej zapraszając ich do odwiedzenia tego niezwykłego miejsca. Jednocześnie prezentowaliśmy produkty lokalne Ziemi Pszczyńskiej  - miody, pyłki kwiatowe, zioła – melisę, miętę, rumianek, orzechy laskowe oraz swojskie ciastka pieczone przez Koło Gospodyń Wiejskich.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

 

dodane: 2019-01-26 08:44:27

61 Złotych Zdobywców szczytów dla hospicjum

W niedzielę, 27 stycznia zostanie podsumowana 4. edycja akcji „Zdobywamy szczyty dla hospicjum”, w której wzięło udział 670 osób, głównie z Górnego Śląska, ale także z innych rejonów Polski. Organizatorem akcji jest Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie, które w ten sposób propaguje ideę bezinteresownej pomocy osobom cierpiącym, a jednocześnie stara się pozyskać darczyńców budowy Domu Ojca Pio ─ nowoczesnego kompleksu medyczno-opiekuńczego, którą prowadzi od kilku lat.
Uczestnicy akcji otrzymują książeczki, w których zapisują i dokumentują szlaki górskie i szczyty, jakie zdobyli  w okresie od maja do listopada danego roku. Kilometry i przewyższenia  przeliczane są na punkty, te z kolei na pieniądze od darczyńców, które w tym okresie udało się hospicjum pozyskać. W 2017 roku było to 0,50 zł za każdy punkt.
W niedzielę, 27 stycznia podczas gali w Pszczyńskim Centrum Kultury poznamy laureatów złotych, srebrnych i brązowych odznak. Najaktywniejsi z nich zdobyli ponad 1500 punktów, przy 600 wymaganych na Złotą Odznakę.
W Pszczyńskim Centrum Kultury obecni będą „zdobywcy” z Warszawy, Katowic i innych miast Górnego Śląska; z pszczyńskiego Stowarzyszenia Wichura, harcerskiego klubu Dreptak przy PTTK Koszalin, koła Wędrowniczek z Żor, klubu Czantoria z Cisownicy, Akademii Pięknego Czasu z Czechowic-Dziedzic.
W akcji biorą udział osoby indywidualne, grupy zorganizowane i nieformalne oraz rodziny. Są to  wszystkie pokolenia ─ od 4-latków do seniorów po osiemdziesiątym roku życia.
Uroczystość, która rozpocznie się o godz. 18.00, połączono z koncertem pt. Piramida marzeń z udziałem amatorskich grup wokalnych i tanecznych.

fot. Piotr Lisowski

dodane: 2019-01-25 09:28:40