• pl

Aktualności

Zagroda Żubrów i miejskie muzea zamknięte

W związku z przypadkami zarażenia koronawirusem na terenie Polski,

od 11 marca do odwołania zostanie zamknięta

Pokazowa Zagroda Żubrów, a także Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej.

Po konsultacjach zamknięte zostaną również Muzeum Militarnych Dziejów Śląska,

a także Muzeum Prasy Śląskiej.

W tym czasie odwołane zostaną również imprezy organizowane przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie, Miejsko-Powiatową Bibliotekę, a także Pszczyńskie Centrum Kultury.

dodane: 2020-03-11 09:15:14

Muzeum Zamkowe nieczynne do 14 kwietnia

W celu zapobiegania i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, Muzeum Zamkowe w Pszczynie zdecydowało o odwołaniu wszystkich wydarzeń oraz zamknięciu wystaw od dnia 10 marca do 14 kwietnia 2020.

dodane: 2020-03-10 16:57:18

INFORMACJA O WYNIKU PRZETARGU

Pszczyna, 10 marca 2020 r.

INFORMACJA O WYNIKU PRZETARGU

w przetargu ustnym nieograniczonym w formie licytacji na prowadzenie mobilnej sprzedaży (rower/riksza) kawy na Starym Mieście i na terenie zabytkowego parku w Pszczynie organizowanego przez Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o.

Przetarg ustny nieograniczony w formie licytacji, który odbył się 10 marca 2020 r. w Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o. (Pszczyna, ul. 3 Maja 9), na prowadzenie mobilnej sprzedaży (rower/riksza) kawy na Starym Mieście i na terenie zabytkowego parku w Pszczynie, zakończył się następująco:

Liczba ofert, które wpłynęły w przetargu: 1

Oferent:
Coffee Wolf Wojciech Wilkosz
Ul. Stawowa 21
43-227 Góra gm. Miedźna

Wynik przetargu:

W toku postępowania przetargowego wybrano ofertę:
Coffee Wolf Wojciech Wilkosz – kwota (netto) – 500,00 zł


Jacek Patyk
prezes zarządu
Agencji Rozwoju i Promocji
Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o

dodane: 2020-03-10 16:49:10

Giełda staroci 8 marca

W najbliższą niedzielę 8 marca 2020r. na rynku w Pszczynie odbędzie się kolejna edycja Jarmarku Staroci, organizowanego przez Burmistrza Pszczyny oraz Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają wystawców, kolekcjonerów i wielbicieli starych przedmiotów na rynek w godzinach 9.00 - 15.00.

Dodatkowe informacje o jarmarku można uzyskać w Biurze Informacji Turystycznej (Rynek 19, tel. 32 212 99 99, e-mail: bit@pszczyna.info.pl).

Zapraszamy

dodane: 2020-03-03 11:40:11

Drugi numer kwartalnika "Strony Ziemi Pszczyńskiej"

Dostępny jest już w sprzedaży drugi numer kwartalnika "Strony Ziemi Pszczyńskiej". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do naszego Biura Informacji Turystycznej, które czynne jest od poniedziałku do niedzieli, od godz. 8.30 do godz. 15.30.

dodane: 2020-02-19 15:23:02

Kolejne Studium Muzealne 20 lutego

Gdy mówimy Daisy, gdy mówimy Pszczyna, zaraz przychodzi nam na myśl
słowo - Belle Epoque — Piękna Epoka. Czasy do pierwszej wojny światowej,
pięknych podróży, wspaniałych bali... Spróbujmy dać się oczarować urokowi
Epoki, pamiętając oczywiście, że nie wszyscy się tak świetnie bawili, jak Daisy...

Zapraszamy na wykład, w ramach Studium muzealnego w wykonaniu Daniela Artymowskiegopt. La Belle Epoque czyli „piękne czasy”. Świat Daisy von Pless.". Wykład odbędzie się w Sali lustrzanej Muzeum Zamkowego w czwartek 20 lutego, o godz. 17.00.
Bilet wstępu: 1 zł.

dodane: 2020-02-14 13:56:05

Dzień Kobiet w pszczyńskim skansenie

… a Kobiety są z Wenus…

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Wenusjańskim Dniu Kobiet w pszczyńskim skansenie w dniu 08 marca 2020. Organizatorzy zapraszają już od 12.00, ponieważ jak twierdzą, świętować należy od południa, gdy człowiek jest wypoczęty i pełen wigoru.
Zaplanowano odrobinę atrakcji dla ciała, a także coś dla ducha każdej z Pań, Wenusjanek…
…a konkretnie:
 - o 12.00 – „Czy to prawda, że kobiety są z Wenus?” – rozmowa na temat wenusjańskiego pochodzenia kobiet w oparciu o doświadczenia pisarza Johna Graya, autora bardzo ciekawej książki „ Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus”.
- o 12.30 – zajęcia z instruktorem przy dźwiękach muzyki.
- o 13.00 – pod czujnym okiem wykwalifikowanego dietetyka uczestniczki przygotują magiczne napoje mocy…
- o 14.00 - wystartuje Babcina fabryka na zielono i nie tylko… czyli produkcja kosmetyków i wenusjańskich akcesoriów – myjek pod prysznic (nie na szydełku, lecz tym razem na paluszkach…) Wszystko pod bacznym okiem specjalnie wykwalifikowanych Wenusjanek.
- o 15.00 – zielona zupa krem w roli głównej…
- o 15.30 - trening otwartości w życiu prywatnym i zawodowym z profesjonalnym wenusjańskim coachem - trenerem .
- o 17.00 – przy lampce dobrego wina, uczestniczki spotkania wspólnie będą poszukiwać na niebie pełnej blasku Wenus.
Każda z Pań, oprócz wykonanych przez siebie kosmetyków i akcesoriów oraz dawki pozytywnych wrażeń i emocji otrzyma drobny upominek, który zapewne będzie pomocny w codziennym życiu.
Tego dnia w skansenie pojawią się niezwykli goście:
- Dietetyk – Magdalena Sojka,
- Coatch, autorka programu skutecznych metod rozwoju Potrafish – Aleksandra Duda,
- Dziewiarka, autorka programu „Sztrykowanie na ekranie” oraz książki „ Robótki na paluszkach” – Barbara Palewicz – Ryży
oraz
- pełna życia, niezawodna ekipa skansenowa
- i inne ciekawe osoby… tylko z Wenus…
WAŻNE!!!
Zapraszamy do zapisów pod numerami telefonów: 32 210 57 77; 604 508 718. Po zebraniu się grupy zostaną Państwo poinformowani o sposobie dokonania płatności.
Koszt udziału w wenusjańskim dniu wraz ze wszystkimi atrakcjami: 100 zł /os.

Proszę zabrać z domu: dobry humor, luźny strój najlepiej z jakimś zielonym akcentem.
UWAGA, UWAGA:
Niniejsza oferta jest skierowana dla pełnoletnich kobiet oraz partnerów, którzy nie maja pomysłu na wenusjański prezent z okazji tego wyjątkowego święta. Panie będą zachwycone.
Zapraszamy.

dodane: 2020-02-13 15:18:17

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o.
ogłasza przetarg ustny nieograniczony w formie licytacji na prowadzenie mobilnej sprzedaży (rower/riksza) kawy na Starym Mieście i na terenie zabytkowego parku
w Pszczynie


1) Mobilna sprzedaż kawy prowadzona będzie  na Starym Mieście i na terenie zabytkowego parku w Pszczynie. Obszar, po którym może poruszać się pojazd (rower/riksza), jest zaznaczony kolorem czerwonym na mapie stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.
2) Umowa zawarta zostanie na czas od 16 marca 2020 r. do 15 marca 2021 r.
3) Początkowa cena wywoławcza z tytułu prowadzenia mobilnej sprzedaży kawy wynosi 500,00 zł (netto) za jeden miesiąc. Do ustalonej w przetargu opłaty z tytułu prowadzenia mobilnej sprzedaży kawy dolicza się należny podatek VAT wg stawki podstawowej, aktualnie wynoszącej 23%. Opłata z tytułu wylicytowanego prowadzenia mobilnej sprzedaży kawy płatna będzie z góry do 5 dnia każdego miesiąca.
4) Do udziału w przetargu mogą przystąpić uczestnicy, którzy:
a) dokonają zgłoszenia wraz ze zdjęciem pojazdu przeznaczonego do prowadzenia mobilnej sprzedaży kawy na formularzu zgłoszeniowym o określonym wzorze wraz z wymaganymi załącznikami. Każdy składany dokument powinien być podpisany przez osobę uprawnioną i być oryginałem lub kserokopią potwierdzoną za zgodność z oryginałem.
b) wpłacą wadium w wysokości 500 zł do dnia 10 marca 2020 r. gotówką w siedzibie spółki w Pszczynie przy ul. 3 Maja 9 lub przelewem na rachunek Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o., prowadzony przez Bank Spółdzielczy o/Pszczyna nr 85 8448 0004 0028 8251 2039 0001.
5) Dokumenty należy złożyć w zamkniętej kopercie opatrzonej opisem: „Przetarg ustny nieograniczony w formie licytacji na prowadzenie mobilnej sprzedaży (rower/riksza) kawy na Starym Mieście i na terenie zabytkowego parku w Pszczynie” w siedzibie Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o. Pszczyna, ul. 3 maja 9 w terminie do 10 marca 2020 r. do godz. 9.45.
6) Przetarg ustny odbędzie się w dniu 10 marca 2020 r. o godz. 10.00 w siedzibie Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o. Pszczyna, ul. 3 maja 9. Warunkiem dopuszczenia do licytacji jest kompletność dokumentów zgłoszeniowych.
7) Umowę uważa się za zawartą z chwilą otrzymania przez organizatora przetargu umowy podpisanej przez oferenta. W przypadku, gdy osoba, która przetarg wygrała, uchyli się bez usprawiedliwienia od podpisania umowy, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Wadia osób, których oferta nie została wybrana, zostaną zwrócone w terminie 3 dni roboczych po odwołaniu lub zamknięciu przetargu gotówką lub na konto wskazane przez oferenta. Wzór umowy stanowi załącznik nr 2 niniejszego ogłoszenia.
8) Organizator przetargu zastrzega sobie prawo odwołania lub unieważnienia przetargu bez podania przyczyny oraz zamknięcia przetargu bez dokonania wyboru oferty.

Dodatkowych informacji udziela Biuro Informacji Turystycznej, ul. Rynek 19, 43-200 Pszczyna, tel. 32 212 99 99.


Wszystkie załączniki niezbędne do złożenia oferty dostępne są w Biurze Informacji Turystycznej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Pszczynie, w zakładce "Przetargi".


Jacek Patyk
prezes zarządu
Agencji Rozwoju i Promocji
Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o.

ZAŁĄCZNIK NR 1 DO PRZETARGU USTNEGO NIEOGRANICZONEGO W FORMIE LICYTACJI NA PROWADZENIE MOBILNEJ SPRZEDAŻY  (ROWER/RIKSZA) KAWY NA STARYM MIEŚCIE I NA TERENIE ZABYTKOWEGO PARKU W PSZCZYNIE

dodane: 2020-02-13 08:58:04 czytaj więcej

Wiosna z Fryderykiem w Zamku pszczyńskim

Po raz szósty w reprezentacyjnych wnętrzach Sali lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie odbywać się będą koncerty w ramach „Wiosny z Fryderykiem w Zamku pszczyńskim”. Kolejna edycja cyklu programowo nawiązuje do dwóch ważnych wydarzeń w tym roku jakimi niewątpliwie jest XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina oraz 250. rocznica urodzin Ludwiga van Beethovena.

Bilet w cenie 60 zł
Rezerwacja biletów odbędzie się od czwartku 6.02.2020 od godz. 17.00
poprzez system rezerwacji Muzeum Zamkowego w Pszczynie: www.rezerwacja.zamek-pszczyna.pl, tel. 32 210 30 37.

dodane: 2020-02-06 13:19:23

Giełda staroci 9 lutego

W niedzielę (9 lutego 2020r.) zapraszamy na kolejną edycję Jarmarku Staroci, który odbędzie się na pszczyńskim rynku. Jarmark organizowany jest przez Burmistrza Pszczyny oraz Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają wystawców, kolekcjonerów i wielbicieli starych przedmiotów na rynek w godzinach 9.00 - 15.00.

Dodatkowe informacje o jarmarku można uzyskać w Biurze Informacji Turystycznej (Rynek 19, tel. 32 212 99 99, e-mail: bit@pszczyna.info.pl).

Zapraszamy

dodane: 2020-02-04 12:01:42