• pl

Galeria Sztuki ARTE

Galeria Sztuki ARTE mieszcząca się na pszczyńskim rynku to autorska galeria malarstwa Marioli Markowiak, w której artystka dzieli się z odbiorcami swoją twórczością.

Jest to miejsce stworzone z ogromnej pasji, długich lat pracy i z wielkich marzeń. Na ścianach Galerii prezentowane są prace różnorodne pod względem tematyki. Znajdują się tu zarówno ciekawe kolorystycznie nieco odrealnione pejzaże, wnikliwe portrety, urocze kwiatowe kompozycje jaki i obrazy w konwencji abstrakcyjnej.

Jak mówi sama artystka, we współczesnym świecie dobrze jest zatrzymać się choć na chwilę, by poczuć przyjemność w kontakcie ze sztuką. Dobrze jest również mieć w domu odrobinę sztuki, która czyni naszą przestrzeń niepowtarzalną, unikatową, tworząc ją miejscem, z którym się utożsamiamy.

Mariola Markowiak jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.
Pochodzi  z Katowic, gdzie ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych.
W latach osiemdziesiątych pracowała jako plastyk w Teatrze „Ateneum”w Katowicach, a przez następne 30 lat prowadziła własną firmę STYL ARTE Studio Plastyki Reklamowej i MALARSTWA ARTYSTYCZNEGO.
Obecnie mieszka w Strumieniu i w pełni oddaje się pasji twórczej prezentując swoje prace w autorskiej Galerii Sztuki ARTE na uroczym pszczyńskim Rynku. Tworzy głównie w technice olejnej na płótnie i na desce, ale równie chętnie sięga po pastel i tusz, tworząc niepowtarzalne grafiki. Jej ulubionym tematem jest pejzaż i portret, w których przekazuje swoje przeżycia i emocje. Często prezentuje swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych kolekcjonerów sztuki w kraju i za granicą.

Galeria mieści się na Rynku w kamienicy nr 11.

Godziny otwarcia Galerii:
Poniedziałek: nieczynne
Wtorek    10.00 - 18.00
Środa    10.00 - 18.00
Czwartek    10.00 - 18.00
Piątek    10.00 - 18.00
Sobota    10.00 - 20.00
Niedziela    10.00 - 18.00

Telefon: 501 79 45 42
E-mail: stylarte@wp.pl
fb:  Mariola Markowiak
www.galeriasztuki-arte.pl

Źródło i fot. Galeria Sztuki ARTE

Przejdź do: