• pl

Koncert Kaludi Kaludova i Uczestników Kursu Mistrzowskiego

Światowej klasy bułgarski tenor Kaludi Kaludov ponownie wystąpi w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Artysta z powodzeniem wykonuje partie w operach takich kompozytorów jak Bizet, Gounod, Leoncavallo, Mascagni, Ponchielli, Puccini i Verdi. Występował w wiedeńskiej Staatsoper i mediolańskiej La Scali, a także na scenach teatrów operowych Francji, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Rosji, Szwajcarii oraz Kanady i USA.
Kaludi Kaludov od lat współpracuje z Muzeum m.in. przy projekcie "Kursy Mistrzowskie", w trakcie których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi adeptami śpiewu.  Warto wspomnieć, że z okazji 70-lecia Muzeum Zamkowego w Pszczynie artysta został uhonorowany statuetką Róży Daisy – jako wieloletni przyjaciel tej instytucji.
W programie tegorocznego koncertu znajdą się operowe i operetkowe arie i duety zarówno w wykonaniu Kałudowa jak i uczestników kursu. Artystom przy fortepianie akompaniować będzie Roman Marchenko.

Bilety na koncert, który odbędzie się 25 stycznia 2020 o godz. 18.00 w Sali Lustrzanej, można rezerwować poprzez system rezerwacji: www.rezerwacja.zamek-pszczyna.pl, tel. 32 210 30 37.

Bilety w cenie 50 zł.

Zapraszamy
 

dodane: 2020-01-16 13:54:54

Powrót: