• pl

Kosić czy nie kosić - oto jest pytanie. Warsztaty w pszczyńskim skansenie

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej serdecznie zaprasza wszystkich miłośników zieleni i nie tylko na bardzo interesujący cykl zajęć poświęconych łąkom kwietnym, ich dobrodziejstwom, sposobom zakładania i pielęgnacji oraz wzajemnym relacjom pomiędzy światem roślin i owadów. Nie zabraknie także ziołowego zakątka dla zdrowia i urody, czyli zajęć poświęconych wykorzystaniu roślin, nawet potocznie uważanych za chwasty, w kuchni i kosmetyce.
Będą to żywe zajęcia na łonie natury prowadzone w Skansenie – Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej - przez Pasjonatów przyrody.
Terminy i tematyka zajęć:
04.07.2020 – „Łąka, zbiorowisko chwastów, czy bogactwo różnorodności przyrodniczej?” – Prowadzący - Michał Makowski, absolwent Wydziału Leśnego, miłośnik przyrody,
11.07.2020 – „Sekrety ula – czyli znaczenie roślin miododajnych dla pszczół i ludzi” – Prowadzący Jakub Skop - Pszczelarz, opiekun pasieki zlokalizowanej w Skansenie,
18.07.2020 – „Ziołowy zakątek w skansenie i jego znaczenie dla zdrowia i urody” – Prowadzące: Zyta Błąkała i Bernadetta Kędzior - Pracownicy Skansenu - Osoby prowadzące na co dzień różnorodne warsztaty o tematyce związanej z historią, powrotem do natury, roślinnością i manufakturą kosmetyków.
Wszystkie zajęcia odbędą się w Skansenie w godz. 10.00 do 12.00. W razie niepogody do dyspozycji uczestników pozostaje klimatyczna altana.
Konieczne wcześniejsze zapisy pod numerem tel. 604 508 718, 32 210 57 77.
Zatem, kto pierwszy, ten lepszy.
Bardzo prosimy o rozważne zapisy i punktualne przybycie na zajęcia po zapisaniu się na nie, tak aby nie zablokować miejsca innemu uczestnikowi. Liczba miejsc jest ograniczona.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma upominek.
Jedna osoba może wziąć udział w całym cyklu zajęć.
Projekt współfinansowany przez Gminę Pszczyna.
Serdecznie zapraszamy

dodane: 2020-06-30 15:12:52

Powrót: