• pl

PKS - Plenerowe Kino Skansenowe

W tym tygodniu wyjątkowo  Klasyczne Czwartki odbędą się w ŚRODĘ - 10 czerwca, a obejrzymy wspaniały film biograficzny o niezwykłym artyście.

PAVAROTTI (2019, USA)

Prawdziwa gwiazda rocka w operowym wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Tylko on mógł zmusić Lady D. do tego, by słuchała go moknąc w deszczu, tylko on jeździł po świecie z własnym jedzeniem, tylko on mógł elitarną formę sztuki uczynić rozrywką dla wszystkich. W filmie wykorzystano nagrania z niezapomnianych występów, w tym klasyczne utwory z koncertu Trzech Tenorów, nigdy nieprezentowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych.

Reżyserem filmu jest zdobywca Oscara - Ron Howard
Film dostał nagrodę publiczności i 4 nominacje w konkursach filmowych. Według serwisu Filmweb film otrzymał wysoką notę 7,5.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=maHwPfWVWbo

****************************************************************

13 czerwca druga odsłona Sobotnich Przebojów Kinowych  i tym razem hit kina polskiego.

LEJDIS  (2008, Polska)

"Lejdis" to komedia o perypetiach czterech kobiet usiłujących poradzić sobie ze zwariowanym życiem, które nigdy nie wygląda tak, jak sobie zaplanowały. Bohaterki filmu - podobnie jak bohaterki największych amerykańskich hitów "Seks w wielkim mieście", "Gotowe na wszystko" - to kobiety żyjące w dużym mieście, wyzwolone, nowoczesne i nieco szalone. Film opowiada o dwunastu miesiącach ich życia. Wszystkie Lejdis znają się od dzieciństwa, mieszkały przez lata w jednej warszawskiej kamienicy, bawiły się na podwórku-studni i chodziły do tej samej szkoły. Dwie z nich: Łucja i Korba do tej pory mieszkają w mieszkaniach po rodzicach. Pierwszy moment, w którym poznajemy Lejdis to zabawa sylwestrowa, zorganizowana - co jest wieloletnim zwyczajem naszych bohaterek - w samym środku lata. Łucja, Korba, Monia i Gośka wypowiadają marzenia na nadchodzący nowy rok Lejdis. Już następne godziny pokażą, że życzenia te okażą się trudne, a wręcz niemożliwe do spełnienia. Dlaczego? To dość oczywiste: z powodu podłości mężczyzn. Monia i Korba nakrywają Marka, chłopaka Łucji na zdradzie. Marek, by ubiec dziewczyny i nie dopuścić do skandalu, niespodziewanie prosi Łucję o rękę. Łucja szaleje ze szczęścia. W tej sytuacji przyjaciółki nie mają serca wyznać, że wiarołomny narzeczony nie nadaje się na męża. Zostają same z ciężarem tajemnicy. Wkrótce okaże się, że wyskok Marka, to dopiero początek kłopotów wszystkich Lejdis. W ciągu jednego roku ich życie radykalnie się zmieni. Na szczęście zostanie im to, co najważniejsze: przyjaźń.

Film dostał 2 nagrody Złota Kaczka oraz 6 nominacji .

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=ujHOsgppvXA

Bilety w cenie 8 zł do nabycia przed seansami w kasach Skansenu.
Można zabrać swoje leżaki, krzesła, poduszki oraz kocyki lub kurtki do okrycia wieczorem.
Na miejscu pyszna świeżo mielona kawa i przekąski dostępne w sklepiku skansenu.
Start filmu o 21:00

dodane: 2020-06-10 11:21:15

Powrót: