• pl

Aktualności

Komplet filiżanych sygnowanych logiem Roku Daisy już w sprzedaży!

Od dzisiaj w naszym Biurze Informacji Turystycznej w sprzedaży dostępne są komplety filiżanek sygnowanych logiem Roku Daisy.

Filiżanki wytworzone zostały w wałbrzyskiej fabryce porcelany Kristoff, która funkcjonuje na rynku od 1831r. i jest uznanym producentem nie tylko w Polsce, ale w całej Europie i Stanach Zjednoczonych. Limitowana seria filiżanek jest nawiązaniem do obchodów Roku Księżnej Daisy von Pless w Pszczynie i Wałbrzychu. Sam fason filiżanek nosi nazwę "Daisy", a dodatkowo został specjalnie oznakowany logiem Roku Daisy.

Komplet filiżanek to doskonały zakup dla osób zafascynowanych postacią Księżnej Daisy, ale nie tylko. Ich uniwersalny design, elegancja i ponadczasowość wpadną w oko niejednej osobie.

Filiżanki polecamy także jako doskonały prezent na zbliżające się Święta Wielkanocne.

Komplet składa się z dwóch filiżanek ze spodkami, zapakowanych w kartonik.

dodane: 2023-04-04 14:39:31

Jarmark Staroci w kwietniu - zmiana terminu!

Z uwagi na Święta Wielkanocne, które w tym roku przypadają 9 kwietnia, ulega zmianie termin Jarmarku Staroci.
Wyjątkowo odbędzie się on w najbliższą niedzielę, czyli 2 kwietnia.

Zapraszamy na pszczyński rynek wystawców, kolekcjonerów i wielbicieli starych przedmiotów od godziny 9.00.

Pszczyński Jarmark Staroci organizowany jest przez Burmistrza Pszczyny oraz Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.

Dodatkowe informacje o jarmarku można uzyskać w Biurze Informacji Turystycznej (Rynek 19, tel. 32 212 99 99, e-mail: bit@pszczyna.info.pl).

dodane: 2023-03-30 14:00:12

Rok Daisy - zapraszamy do sklepiku z pamiątkami!

Nie raz już wspominaliśmy o tym, że rok 2023 jest wyjątkowy dla Pszczyny, ponieważ został on ogłoszony Rokiem Księżnej Daisy.

Z tej okazji w witrynie naszego Biura Informacji Turystycznej powstał kącik Daisy, prezentujący przede wszystkim, cieszące się dużą popularnością, publikacje związane z Księżną, a także inne pamiątki z jej podobizną, dostępne w naszym sklepiku z pamiątkami.

Już za dwa miesiące rozpocznie się pierwsze w tym roku i jedno z największych wydarzeń związanych z Księżną Daisy w Pszczynie, czyli Daisy Days. Szczegółowe informacje dostępne będą na stronie: http://daisydays.pszczyna.pl/

Zachęcamy także do śledzenia pszczyńskiego kalendarza wydarzeń: http://wydarzenia.pszczyna.pl/ gdzie dostępne są informacje o wszystkich (nie tylko tych związanych z Rokiem Daisy) wydarzeniach odbywających się w tym roku w Pszczynie.

dodane: 2023-03-22 13:46:05

OWACJE. Pszczyńskie Wieczory z Teatrem

Od 17 do 19 marca w Pszczynie można będzie zakosztować teatru, a to za sprawą wydarzenia organizowanego już po raz kolejny przez Stowarzyszenie  "take tam" im. Artystów Międzywojnia.

Przez cały weekend w różnych pszczyńskich plenerach zobaczymy spektakle dla dzieci i dla dorosłych‍, a nawet zawita do Pszczyny teatr tańca.

Szczegółowy program "Owacji" na plakacie. Wstęp na wszystkie przedstawienia jest darmowy.

dodane: 2023-03-12 13:21:23

Jarmark Wielkanocny w Skansenie

Już za trzy tygodnie w pszczyńskim Skansenie - Zagroda Wsi Pszczyńskiej poczujemy klimat Świąt Wielkanocnych. A to za sprawą organizowanego tam JARMARKU WIELKANOCNEGO.

W pierwszym weekend kwietnia w skansenie swoje produkty zaprezentują wystawcy posiadający certyfikat Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej oraz Koła Gospodyń Wiejskich.

Warsztaty robienia palmy wielkanocnej, zdobienia pisanek, bab i mazurków świątecznych, pokazy wikliniarskie i florystyczne, gry i zabawy dla dzieci, koncerty a nawet spektakl - te i wiele innych atrakcji przygotowali organizatorzy jarmarku.

Zapraszamy!

dodane: 2023-03-12 10:41:18

Festyn harcerski w Pszczynie

12 marca zapraszamy do Pszczyny wszystkich sympatyków harcerstwa.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje festyn "Płomień Nadziei 2".
To świetna okazja, aby spotkać się z harcerzami i dowiedzieć się, na czym polega harcerstwo.

Polana przy ulicy Bielskiej, gdzie odbędzie się festyn, zamieni się w najbliższą niedzielę w prawdziwy park zabawy i aktywności. Pojawi się tam harcerska baza obozowa, tyrolka, dmuchańce, a nawet scena, gdzie wystąpią harcerze z zespołu ALTF4. Ponadto przygotowano zajęcia wspinaczkowe, kiermasz ciast, kącik artystyczny oraz grę terenową.

Zapraszamy od godziny 11.00.

Wejście na polanę od strony parkingu przy ul. Wojska Polskiego.

dodane: 2023-03-08 10:25:33

Marcowy Jarmark Staroci

W niedzielę (12 marca) zapraszamy na kolejną edycję Jarmarku Staroci, który odbędzie się na pszczyńskim rynku. Jarmark organizowany jest przez Burmistrza Pszczyny oraz Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają wystawców, kolekcjonerów i wielbicieli starych przedmiotów na rynek w godzinach 9.00 - 17.00.

Dodatkowe informacje o jarmarku można uzyskać w Biurze Informacji Turystycznej (Rynek 19, tel. 32 212 99 99, e-mail: bit@pszczyna.info.pl).

Zapraszamy.

dodane: 2023-03-08 10:04:35

Selfie w informacji turystycznej

Wraz z Polską Organizacją Turystyczną zapraszamy do udziału w zabawie.
Wystarczy przed rozpoczęciem letniego sezonu turystycznego zrobić sobie zdjęcie w certyfikowanym centrum lub punkcie informacji turystycznej i wysłać je na grupę Facebook: Platforma POT - ROT - LOT - FIT z dopiskiem do wyboru: #profesjonalnaobsługaturysty #wiarygodnainformacja #mamklaseigwiazdki #rzetelnaekipaIT #superpamiatki

Zabawa trwa do 31.05.2023.
Lista certyfikowanych informacji turystycznych na stronie: www.polska.travel/pl/informacja-turystyczna
My oczywiście szczególnie zapraszamy do naszego Biura Informacji Turystycznej oraz do Informacji Turystycznej przy Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyńskim.

Do wygrania gadżety przygotowane przez Polską Organizację Turystyczną, z pewnością turystyczne.

dodane: 2023-03-03 12:24:08

Dzień Kobiet w pszczyńskim skansenie

Wszystkie Panie, które mają ochotę sprawić sobie odrobinę przyjemności i relaksu zapraszamy do Skansenu - Zagroda Wsi Pszczyńskiej.

4 marca o godz. 15.00 będzie można wziąć udział w warsztatach tworzenia kosmetyków naturalnych.  Dodatkowo dla Pań, które wezmą udział w warsztatach, przygotowano niespodzianki.

Ilość miejsc ograniczona. Konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Szczegóły na plakacie.

dodane: 2023-02-24 14:50:13

UWAGA! ZMIANA TERMINU KWIETNIOWEGO JARMARKU STAROCI

Z uwagi na Święta Wielkanocne, które w tym roku przypadają 9 kwietnia, ulega zmianie termin Jarmarku Staroci.

Wyjątkowo odbędzie się on w pierwszą niedzielę miesiąca, czyli 2 kwietnia.

Pozostałe terminy tegorocznych jarmarków nie ulegają zmianie.

Szczegółowy terminarz dostępny w zakładce: "Pszczyński Jarmark Staroci".

dodane: 2023-02-13 14:16:55