• pl

Galeria Sztuki ART.13

Galeria ART.13 na ulicy Bednarskiej 13 jest kontynuatorką działalności „13-tki” Pszczyńsiego Centrum Kultury oraz dziesięcioletniej pracy twórczo-ekspozycyjnej „Miejskiego Autorskiego Salonu Wystawowego” na Bramkowej 2,  architektów i malarzy Anny i Stanisława Szroborz.
Integralną częścią ART.13 jest również grupa artystów pszczyńskich „Ameia Proartpless”, której załorzycielkami są Anna  Stoszek-Szroborz, Monika Balcar-Konieczny i Alicja Szymczak. Przyświeca nam cel promowania miasta Pszczyny przy pomocy sztuki.
Zdajemy sobie sprawę, że największym, najistotniejszym skarbem naszego miasta jest Zamek Pszczyński, Park, Stajnie Książęce, uroczy rynek, Muzeum Prasy Śląskiej, Skansen, Zagroda żubrów…  będące światkami historii,  wiedzy i wybornego smaku artystycznego, dawnych właścicieli posiadłości pszczyńskich. to nasze dziedzictwo kulturowe w  zakresie szeroko pojętej sztuki… to magnes, który przyciąga  miłośników przeżyć wyższego rzędu z całego świata. Program galerii ART.13 ma na celu prezentację obrazów, rysuków, grafik będących efektem fascynacji urodą tego miasta zarówno w stałej ekspozycji „Pszczyńskie Fascynacje” jak i w  mobilnych wystawach „Ameia on Tour” grupy „Ameia Proartpless”. To sztuka  współczesna… powstała   tu i teraz, świadek  naszych czasów.  w oparciu o nasze zbiory artystyczne przygotowaliśmy atrakcyjne pamiątki pszczyńskie.
ART.13 to miejsce wyjątkowe, mocne artstycznie, którego zwiedzenie ukaże dzisiejszy obraz sztuki w pszczynie…, bo tak naprawdę jedynie sztuka jest wyróżnikiem danego miejsca na ziemi, ona przyciaga i pozostaje w pamięci.

 

 

ART.13

Pszczyna, ul.Bednarska 13


 

Wnętrze galerii można zobaczyć tutaj.

Przykładowe obrazy z galerii można zobaczyć tutaj.

Przejdź do: