• pl

Muzeum Zamkowe w Pszczynie ponownie otwarte

Muzeum Zamkowe w Pszczynie po okresie zamknięcia ponownie otwiera się dla publiczności we wtorek 2 lutego br. Zwiedzanie będzie odbywało się w reżimie sanitarnym.

Muzeum można zwiedzać komfortowo i bezpiecznie dzięki wprowadzonym już wiosną ubiegłego roku zaleceniom służb sanitarnych, które w dalszym ciągu będą obowiązywać (m.in. maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie dwumetrowego dystansu między sobą). W tej chwili udostępnione zostaną wystawy w budynku Zamku. Od wtorku do niedzieli, w godz. 10.00-16.00 (kasa muzealna czynna jest do godz. 15.00) można zwiedzać Wnętrza XIX i XX wieku, Zbrojownię oraz Galerię II piętra i wystawę czasową pt. „Prezentacje na brytyjskim dworze 1898-1929”. Wtorek pozostaje dniem bezpłatnego wstępu do Muzeum, w tym dniu udostępniane są Wnętrza XIX i XX wieku.

  •     Godziny otwarcia Zamku: wtorek - niedziela, 10.00 - 16.00 (ostatnie wejście o 15.00)
  •     Zachęcamy do zakupu biletów online oraz transakcji bezgotówkowych.
  •     Muzeum można zwiedzać tylko indywidualne.
  •     Tymczasowo zawieszono oprowadzanie z przewodnikiem, lecz w zamian    Muzeum udostępnia, za symboliczną opłatą audioprzewodnik w formie mobilnej aplikacji do pobrania na miejscu.


Zabytkowy Kompleks Stajni Książęcych zostanie udostępniony w terminie późniejszym.

Pomimo prowadzonych obecnie prac konserwatorsko-remontowych przy Zameczku Myśliwskim Promnice, zapraszamy na spacery wokół Zameczku.

Wszystkie szczegóły dotyczące zasad zwiedzania dostępne są na stronie internetowej Muzeum: www.zamek-pszczyna.pl

fot. Marcin Cyran

dodane: 2021-02-02 15:48:06

Powrót: