• pl

Weekend majowy w Skansenie

Z przyjemnością informujemy, iż w związku z tym, że od poniedziałku, 4 maja zrezygnowano z części obostrzeń w sprawie COVID-19 i w konsekwencji otwarte zostaną m.in. muzea i galerie sztuki, pszczyński skansen również wznawia swoją działalność, przy zachowaniu przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
Serdecznie zapraszamy na zwiedzanie Zagrody Wsi Pszczyńskiej już od poniedziałku, 4 maja, natomiast już w najbliższy weekend, w związku z wcześniejszym otwarciem parków, zapraszamy na spacer na łonie przyrody przy śpiewie ptaków i szumie wody przepływającej przez skansenowe koło młyńskie. W skansenie powstaje ogród botaniczny, więc jest co podziwiać. A wiosna roślinom sprzyja… Zwierzęta również czekają na turystów.
Do chałup nie będzie można jeszcze w ten weekend wejść, a jedynie zerknąć przez uchylone drzwi czy też otwarte okno i zobaczyć jakie skarby w sobie kryją. Natomiast od poniedziałku chałupy będą już otwarte.
Osoby odwiedzające skansen proszone są o zakrywanie ust i nosa, a także zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy osobami. Przed wejściem na teren obiektu znajduje się pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk.
Obiekt będzie czynny w godz. 10.00 - 18.00.
Na weekend majowy obowiązują promocyjne ceny biletów wstępu - 8 zł.

dodane: 2020-05-01 10:12:21

Powrót: